Údržba pleteného oblečení

Pletené oblečení perte v ruce z rubové strany na 30° v jemném pracím prostředku, neždímejte, pouze vymačkejte do ručníku, sušte volně rozložené na ručníku, nevěšte. To je základní pravidlo pro praní pletenin. Některým typům materiálu je třeba věnovat zvýšenou a pečlivou péči.

Merino, vlna, alpaka, mohér, bambus

Doporučuji prát v ruce na 30° bez prudkého střídání teplot, dlouhého máčení a bez mechanického tření. Perte samostatně v jemném pracím prostředku (nejlepší je jemný šampon na vlasy -dětský, břwzový, kopřivový). Nepoužívejte aviváž.

Po vyprání pouze vymačkat do ručníku, rozložit ve vodorovné poloze na ručník a sušit volně rozložené. V žádnem případě neždímat a nevěšet, aby se pletenina nevytahala.

Merino, vlna se superwash (sw)

Výrobce přízí uvádí, že příze snese praní v pračce jemným a krátkým programem na vlnu bez odstředění, ale každá pračka pere jinak a já bych proto doporučila prát též v ruce do 30° stejně jako příze bez sw.

Ručně barevné přírodní příze – merino, hedvábí, buretové hedvábí

Perte podle předchozích pokynů, doporučuji nemáčet dlouho s pracím prostředkem. Nepoužívejte aviváž, do posledního máchání je dobré přidat trochu octa pro ustálení barev

Bavlna, akryl

U těchto materiálů platí obecná pravidla pro způsob praní, jak je uvedeno na začátku, můžeme použít aviváž. U bavlny dejte pozor při vodorovném sušení, aby byla podložka zespodu pod ručníkem prodyšná a oděv častěji obracejte, zejména u silnější bavlny, aby se doba sušení zkrátila a výrobek se „nezapařil“

Podrobný návod na údržbu přikládám ke každé zásilce.

Stáhněte si návod na údržbu pleteného oblečení ZDARMA!