Celý rok v pleteném

Celý rok v pleteném oblečení

Možná vás název článku překvapil, že pletené oblečení se nosí hlavně v zimě, maximálně na podzim. Záleží ale jak na druhu oblečení, tak na použitém materiálu, v případě pleteného oblečení na tom, z jakého materiálu je pletací příze. Pojďte se podívat, co vše lze nosit během celého roku.

Jaro

Pletené oblečení na jaro

Na jaře odkládáme bundy a kabáty, jejich vhodnou variantou jsou ponča. Dokud je ještě chladno, přijdou vhod lehounké rukavičky a čepičky, a přichází doba vzdušných dírkovaných svetříků.

Na jaře se stále hodí tenčí akryl, merino a přichází čas na příze bavlněné či směsové.

Léto

Pletené oblečení na léto

I v létě přijdou na řadu pletené kousky – jsou to různé lehké topy, dírkované šaty a pro chladnější večery si můžeme přehodit přes ramena lehoučký krajkový šátek.

Na léto jsou ideální příze z bambusu, bavlny nebo jejich směsi, příjemný je také mikroakryl.

Podzim

Pletené oblečení na podzim

Na podzim přicházejí ke slovu opět svetry, ponča, můžeme si obléci i pletenou sukni. A opět už se blíží v sychravých podzimních dnech čas nošení čepic, šátků na krk, nákrčníků a rukavic. Materiály se zase začínají přibližovat zimním, teplejším.

Zima

Pletené oblečení na zimu

V zimě je to jasné, nosíme čepice, šály, rukavice, svetry. Šálu můžeme vyměnit za pletený šátek nebo nákrčník.

Příze na zimní oblečení jsou teplé a hřejivé, může to být akryl, vlna, alpaka, mohér nebo merino vlna, která má skvělé vlastnosti a je vhodná i pro citlivou pleť.


Napsat komentář