Objevte buretové hedvábí

Pončo z buretového hedvábí

HEDVÁBÍ 🦋 je přírodní textilní vlákno, získávané z výměšků housenky bource morušového. Je to jediné „nekonečné“ přírodní textilní vlákno. Z vnějších ovinů kokonu bource morušového se získává tzv. buretové hedvábí.

Vlastnosti buretového hedvábí

Na rozdíl od pravého hedvábí ze střední části kokonů je vlákno buretového hedvábí matné s typickými nopky a vzhledem připomíná spíše bavlnu. Obsahuje velké množství serotoninu, zachovává si tak specifickou vůni, která však praním postupně mizí.

Buretové hedvábí má silný antibakteriální účinek. Pro svoji jemnost a hebkost je vhodné i pro citlivou pokožku. Může mít příznivý vliv na akné, ekzémy atd. Hedvábí v létě chladí, v zimě hřeje, dokonale saje pot.

Příze z buretového hedvábí je pevná a odolná. Svými vlastnostmi je velmi vhodná pro pletení a háčkování letních halenek, topů, svetříků, šátků, šál a plédů, přehozů, polštářků, dek pro velké i malé.

Buretové hedvábí u Zlaté jehlice

Já jsem si buretové hedvábí velmi oblíbila. Krásně se s ním pracuje, pletení z něho je příjemné.

Velmi ráda používám buretové hedvábí ručně barvené od české firmy Decida. Má v nabídce krásné barvičky od barevné škály tón v tónu po zajímavé barevné kombinace. Pokud by se vám nějaká příze zalíbila a zatoužíte nechat si z ní zhotovit třeba šátek, napište mi a domluvíme se.

Z buretového hedvábí pletu nejčastěji šátky a ponča. Zde je pro vás na ukázku několik kousků podle mých návrhů:

Šátky z buretového hedvábí

Ponča z buretového hedvábí

Stále k dispozici

Většina z těchto modelů už je u svých spokojených majitelek, k dispozici jsou tyto kousky:

Líbí se vám, ale ráda byste jinou barvu nebo vzor? Napište mi, určitě se domluvíme.